Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • marllena 24 wrz 2010, 11:13
    Witam! Nadchodzi jesień, czas chyba powoli kończyć sezon rowerowy. smutny Znów będę musiała się przesiąść do autobusu skrzywienie Ale do rzeczy. Możecie poradzić, jak zakonserwować rower na zimę? Na co zwrócić uwagę, coś wykręcić przed wstawieniem do piwnicy, coś posmarować? Nie znam się na tym za bardzo, bo był to mój pierwszy aktywny sezon, mam nadzieję, że nie ostatni przymrużenie oka Poradźcie, proszę.
    Cytuj
  • Ruda_hanka 24 wrz 2010, 11:32
    Bardzo doby tema, dołączam się do tego pytania przymrużenie oka Czy sądzicie, że warto jeszcze na koniec zanieść rower do przeglądu?
    Cytuj
  • bamboszek 24 wrz 2010, 12:16
    Daj spokój, zaniesiesz rower do przeglądu, a na wiosnę się okaże, że go już nie ma w Twojej piwnicy... dziewczyny, radzę przede wszystkim znaleźć lepsze miejsce na rower, albo liczyć na szczęście, że nikt go nie ukradnie i dopiero na wiosnę cokolwiek reperować.
    Cytuj
  • Ruda_hanka 24 wrz 2010, 12:39
    Bamboszek, mój rower przezimuje w spokojnym miejscu, więc chciałabym go jak najlepiej zakonserwować, żeby na wiosnę był sprawny. A pytam o serwis, bo taką radę dostałam od znajomego niedawno, a też mi się to trochę dziwne wydaje, bo po co naprawiać rower na zimę, i tak będzie trzeba sprawdzić na wiosnę czy coś się nie poluzowało itp...
    Cytuj
  • marllena 24 wrz 2010, 16:37
    Ja niestety nie mam za bardzo wyjścia i muszę schować rower do piwnicy smutny Ale mimo wszystko chciałabym go jakoś zakonserwować, liczę, że nikt się nie skusi na niego zimą.
    Cytuj
  • bamboszek 24 wrz 2010, 20:33
    marllena napisał:Ja niestety nie mam za bardzo wyjścia i muszę schować rower do piwnicy smutny Ale mimo wszystko chciałabym go jakoś zakonserwować, liczę, że nikt się nie skusi na niego zimą.
    A nie masz chociażby jakieś znajomego, albo w rodzinie kogoś, kto ma swój własny garaż. Tam chyba byłoby trochę bezpieczniej niż trzymać rower w piwnicy...
    Cytuj
  • pik_pok 25 wrz 2010, 0:09
    Ja swój rower trzymam zimą w pokoju - wieszam na takich specjalnych hakach, więc nie zajmuje dużo przestrzeni, a jestem spokojny, że nikt mi go nie ukradnie. Zwłaszcza, że sporo zainwestowałem w ten rower, więc prędzej czy później znalazłby się jakiś chętny na moje cudo. Zawsze na koniec sezonu idę z nim do przeglądu, naprawiają co trzeba, rower dokładnie czyszczę i wieszam w pokoju, a jak tylko przychodzą pierwsze ciepłe dni o wyjeżdżam na ulicę przymrużenie oka
    Cytuj
  • marllena 25 wrz 2010, 1:15
    U mnie wieszanie w pokoju odpada, niestety nie mam tyle miejsca i czułabym się trochę mało domowo przymrużenie oka Zwłaszcza, że to jest taki stary rower, więc ostatecznie jak ukradną to wydam w przyszłym sezonie te 300 zł i kupię kolejny, choć liczę, że do tego nie dojdzie. Poza piwnicą wchodzi w grę tylko balkon, ale nie wiem, czy to nie gorsza opcja od piwnicy.
    Cytuj
  • pik_pok 25 wrz 2010, 1:39
    Balkon zdecydowanie odradzam. Prawda jest taka, że z balkonów też kradną rowery, więc bezpieczeństwo porównywalne do piwnicy, a jednak w piwnicy będzie przynajmniej bardziej sucho i trochę cieplej niż na balkonie.
    Cytuj
  • kokozaurr 25 wrz 2010, 6:48
    Jeśli chowasz rower na dłużej to polecam przede wszystkim zrzucić łańcuch na najniższe przerzutki i spuścić trochę powietrze z kół. Z dwojga złego to już piwnica lepsza od balkonu, choć to rzeczywiście nie najlepsze wyjście, ale wiadmo różne są warunki i możliwości.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum